• BIST 78.739
  • Altın 127,004
  • Dolar 3,1105
  • Euro 3,3880
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 8 °C
  • İzmir 15 °C
  • Şanlıurfa 15 °C

Türkiye'yi İlk satan stratejik ortaklar olacak

Türkiye'yi İlk satan stratejik ortaklar olacak
Haber Burada

Türkiye’nin Azez’deki PYD mevzilerini bombalamasını değerlendiren Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, iktidarın strateji ortak olarak gördüğü ABD’nın şimdi Türkiye’nin bombaladığı PYD ile stratejik ortalık kurduğuna dikkat çekti.

Stratejik ortak olarak görülün ülkelerin bir tercih olursa PYD’yi seçeceklerini aktaran Kamalak, “Irak ve Libya’yı hatırlayın lütfen! Sadece bu örnek bile Batı’nın ipiyle kuyuya inilemeyeceğini anlamak için yeterlidir. ‘İlla biz ineceğiz’ derseniz Allah korusun, o kuyuda kalırsınız. Bir daha çıkamazsınız. O kuyuda boğulursunuz” diye konuştu.

EHİL OLMAYANLARIN ELİNDE...

Dağılan Anayasa Uzlaşma Komisyonu toplantılarının altını çizen Kamalak, daha önce ‘Bunlar çorba bile içemezler” dediğini hatırlatarak, “Maalesef biz hep haklı çıkıyoruz. Bir genel başkan söylediği şeylerin doğru çıkmasından dolayı üzülür mü? Ben üzülüyorum. Daha önce Suriye, Irak, Libya ve daha birçok konuda haklı çıktık. Maalesef ülkemiz ehil olmayanların elinde sürükleniyor” dedi.

ANKARA BÜROSU

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak parti genel merkezinde düzenlediği haftalık olağan basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Ortadoğu’nun hızla büyük bir felakete sürüklendiğine dikkat çeken Kamalak, düne kadar iktidarın stratejik ortak olarak gördüğü Amerika’nın şimdi Türkiye’nin bombaladığı PYD ile stratejik ortalık kurduğunu belirtti ve çarpıklığın altını çizdi. 

HERKES BİRBİRİNİ TEHDİT EDİYOR

Bütün dünyanın akıl tutulması yaşadığını ifade eden Kamalak, bu akıl tutulmasının insanlığı Üçüncü Dünya Savaşı’nın eşiğine getirdiğini vurguladı. Böyle bir ortamda küçük bir tahrikin küresel savaşın tetikleyicisi olacağını söyleyen Kamalak “En küçük bir provokasyon, en küçük bir kıvılcım, tarihin en kanlı kıyımlarının yaşandığı bir küresel savaşın tetikleyicisi olabilir. Buna rağmen bugün, hemen herkes yangına benzin dökmeye çalışıyor. Herkes birbirini tehdit ediyor” dedi.

BATI’NIN İPİYLE KUYUYA İNİLMEZ

İktidarın stratejik ortak olarak gördüğü ABD’nin, terör örgütü PYD ile stratejik ortaklık kurduğunu dile getiren Kamalak, “Düne kadar stratejik ortak dediğimiz Amerika, şimdi Türkiye’nin bombaladığı PYD ile stratejik ortaklık kuruyor. Aynı PYD, Rusya’da temsilcilik açıyor, Rus yetkililer PYD’yi resmi muhatap kabul ediyor. Görünürde düşman olanlar PYD söz konusu olunca birleşiveriyor. Bir tercih söz konusu olursa, emin olun, PYD’yi Türkiye’ye tercih ederler. Çünkü Küresel Emperyalizm ve Irkçı Siyonizm için, ‘insan yok, menfaat var.’ dır. Küresel Emperyalizm ve Irkçı Siyonizm küçük bir menfaat için, insanları asıp kesmekten, ülkeleri yakıp yıkmaktan asla tereddüt etmezler. Irak ve Libya’yı hatırlayın lütfen! Sadece bu örnek bile Batı’nın ipiyle kuyuya inilemeyeceğini anlamak için yeterlidir. ‘İlla biz ineceğiz’ derseniz Allah korusun, o kuyuda kalırsınız. Bir daha çıkamazsınız. O kuyuda boğulursunuz” diye konuştu.

HAREKÂTIN ABD ÖNCÜLÜĞÜNDE YAPILACAĞI İFADE EDİLDİ

Türkiye’yi PYD konusunda ilk satan ülkelerin, dost ve müttefik denilen ABD ile Paris sokaklarında Başbakan Davutoğulu’un el ele yürüdüğü Fransa olacağı kaydeden Kamalak, “Bundan ders almalıyız. Lakin ders almak bir yana bugünlerde daha vahim adımlar atılıyor. Örneğin,  Suudi Arabistan, Katar ve Bahreyn ile Türkiye’nin, ‘Koalisyon Güçleri’ adı altında, Suriye’ye bir kara harekâtı yapacağı konuşuluyor. Hepinizin bildiği gibi, Katar Dışişleri Bakanı bu müdahalenin, Amerika’da planlandığını ve ABD’nin öncülüğünde yapılacağını açıkça ifade etmiştir. Bu kara harekâtının da Türkiye üzerinden yapılacağı söylenmektedir. Umarız bu iddialar doğru değildir” şeklinde konuştu.

Tarihin en kanlı savaşları mezhep savaşları olmuştur

Bir süredir Suudi Arabistan merkezli olarak yürütülen ve kamuoyuna “İslam Ülkeleri Askeri İşbirliği Teşkilatı” olarak sunulan projenin, endişeleri daha da arttırdığını dile getiren Kamalak, “Elbette Türkiye’nin her türlü meşru müdafaa hakkı vardır. Elbette Türkiye sınırlarını korumak için her türlü tedbiri almalıdır. Elbette Türkiye menfaatlerini korumak için her türlü girişimde bulunmalıdır. Ancak Amerika’da pişirilen, bize ise sadece taşeronluğu verilen böyle bir koalisyon, İslam dünyasında birliği değil, ayrılığı körükler. Unutulmamalıdır ki, tarihin en kanlı savaşları mezhep savaşları olmuştur. Böyle bir koalisyon bölgede huzur ve barışın değil, aksine mezhep savaşlarının, bir başka ifadeyle, ‘daha büyük kıyımların, daha büyük katliamların’ başlangıcı olur. Bu da ancak ve ancak ‘Küresel Emperyalizme’ ve ‘Irkçı Siyonizme’ yarar. Çünkü böyle bir müdahalede ölenler, örneğin, Ruslar ve Amerikalılar değil, hepsinin adı Ahmet, Mehmet, Muhammed olan Müslümanlar olacaktır” dedi.

İSLAM ÜLKELERİ PROBLEMLERİNİ KENDİ ARALARINDA ÇÖZMELİDİR

Hedefi Kudüs’ü, Filistin’i ve İslam ülkelerini ırkçı emperyalizmin işgalinden kurtarmak olmayan bir koalisyondan Müslümanlara hayır gelmeyeceğini aktaran Kamalak şunları kaydetti: “Hedefi Batının işgal ve saldırılarından İslam ülkelerini korumak olmayan bir koalisyondan Müslümanlara hayır gelmez. İki milyarlık İslam Âlemi küresel güçlerin oyuncağı olmaya mecbur değildir. Hep söyledik, yine söylüyoruz. İslam ülkeleri kendi sorunlarını kendi aralarında çözebilecek bilgi ve tecrübeye sahiptir. Bu mesele, ABD’nin, Rusya’nın ve Avrupa’nın değil, Türkiye’nin, Mısır’ın, Suudi Arabistan’ın ve İran’ın öncülüğünde çözülmelidir” değerlendirmesinde bulundu.  Üçüncü toplantısında dağılan Anayasa uzlaşma komisyonu toplantılarını değerlendiren Kamalak, daha önce söylediği “Bu toplantıdan yeni bir Anayasa çıkmaz, bunlar bir araya gelip çorba bile içemezler” sözlerini hatırlattı. Kamalak, “Maalesef biz hep haklı çıkıyoruz. Bir genel başkan söylediği şeylerin doğru çıkmasından dolayı üzülür mü? Ben üzülüyorum. Daha önce Suriye, Irak, Libya ve daha birçok konuda haklı çıktı. Maalesef ülkemiz ehil olmayanların elinde sürükleniyor” dedi.

22 YIL ÖNCE KÜRT DEVLETİ KURULACAĞINI ABD’Lİ ALBAY SÖYLEDİ

27 Mayıs 1994’de Sabah Gazetesi’nde Güneri Cıvaoğlu tarafından kaleme alının bir makaleyi gösteren Kamalak, “22 yılı önce Güneri Cıvaoğlu, ‘Cesaret’ başlığı ile bir makale kaleme aldı. O zamanlar Körfez Savaşı vardı. Makalede ABD’li bir Albay’ın görüşlerini aktarıyordu. Albay ‘Biz buradan gideceğiz, Saddam’da gidecek. Saddam’ın bıraktığı silahlara, havaalanlarına, cephaneliklere yöredeki Kürtler el koyacaklar; orada bir Kürt devleti kurulacak. Sizden toprak isteyecekler’ diyordu” diyerek yıllardır hayata geçirilen projenin adım adım işlendiğini bildirdi.

BİR YANLIŞ DAHA BÜYÜK YANLIŞLARLA DÜZELTİLEMEZ

Konuşmasının sonunda İslam ülkelerinin liderlerine seslenen Kamalak, “Bir yanlış daha büyük yanlışlarla düzeltilemez. Hatadan dönmek en büyük erdemdir. Gelin uyarılarımıza kulak verin. Durum daha da kötüleşmeden ırkçı emperyalizmin figüranı olmak yerine, kendi halklarınızın ve hatta bütün İslam âleminin kahramanı olun. Kanın, çatışmanın, gözyaşının değil, huzur ve kardeşliğin mimarı olun. Biz Saadet Partisi olarak, Milli Görüş’ün İslam ülkeleri nezdinde sahip olduğu birikimi harekete geçirmeye, bu yönde atılacak her türlü olumlu adımı desteklemeye hazırız. İnandığımız gerçekleri tarihi bir sorumluluk olarak arz ediyoruz” uyarısında bulundu.

Etiketler:
...................................................................................... Haber Burada ......................................................................................
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Şahıslara yönelik ağır itham, küfür ve onur kırıcı ifadelerde bulunanlara İp adresleri üzerinden dava açılacaktır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 31.01.2014 Test Yayın - Haber Burada Net, internet ve teknolojinin doğru kullanılması, en üst düzeyde faydalanılması amacıyla bilgilendirici, öğretici ve eğitici yayınlar yaparak takipçilerini bilinçlendirir. . . Haber Burada | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : haberburadanett@gmail.com | Faks : haberburadanett@gmail.com | Haber Scripti: CM Bilişim