• BIST 80.103
  • Altın 125,667
  • Dolar 3,0794
  • Euro 3,3519
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 14 °C
  • İzmir 20 °C
  • Şanlıurfa 24 °C

Şuurlanma, çelikleşme ve üretim

Şuurlanma, çelikleşme ve üretim
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, Şuurlanma, Çelikleşme ve Üretim temasıyla 24-26 Ekim günleri arasında kampımızı gerçekleştireceğiz. Toplantımızın temel amacı ise ilçe başkanlarımız ve yöneticilerimiz ile bir araya gelmek ve seçime yöne

Önümüzdeki yıl yapılacak genel seçimler için çalışmalarını yoğunlaştıran Saadet Partisi, bu hafta sonu 3 günlük büyük bir programa imza atacak.

İlçe Başkanları’nı Ankara’da bir araya getirecek olan Saadet Partisi, seçimlere kadar çalışmalarında ivmeyi artıracak. Partinin Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, hafta sonu yapılacak eğitim çalışması ve gündeme ilişkin gazetemize konuştu…

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan İle Bu Hafta Sonu Yapılacak 3 Günlük Eğitim Kampı’nı Konuştuk…

Saadet, seçim startını veriyor

Röportaj Bünyamin Güler

Saadet Partisi, önümüzdeki yıl yapılacak seçimlere ilişkin son günlerde önemli çalışmalara imza atmaya başladı. Sayın Başkan bu hafta sonu yapılacak çalışmaya ilişkin bilgiler     verir misiniz?

Milli Görüş hareketi olarak, yıllardır bu ülkenin her köşesinde çalışmalara imza attık. 40 yıllık tarihimizde öyle çalışmalar yaptık ki, bunu insan gücüyle açıklamak çok zor. Çünkü biz inanıyoruz ki inananlar muhakkak bir gün zafere ulaşır. Bu azimle ortaya koyduğumuz çalışmalarımızın en önemli ayaklarından biri ise eğitim çalışmaları. Eğitim çalışmaları bizde teşkilatın ana konularının başında gelir. Özellikle son yıllarda yaptığımız eğitim çalışmaları bunun en somut örneğidir. Evet bu hafta sonu büyük bir programa daha imza atacağız. Ülkemizin her köşesinden gelen yüzlerce ilçe başkanımız ile bir araya geleceğiz. Onlarla ülkenin geleceğine ilişkin istişarelerde bulunacağız. Onların görüşlerini alacağız ve partimizin seçimlere ne kadar önem verdiğini, neyi amaçladığını ve bunu nasıl başaracağını da parti teşkilatı mensuplarımıza aktaracağız. İşte bu toplantı bunun için çok mühim. Ankara’nın en büyük otellerinden birinde 3 gün boyunca bu çalışmaya imza atacağız. 3 gün boyunca hem eğitim, hem istişare hem de planlama yaparak, bunun yanında seçim startımızı da vermiş olacağız. Şunu da ifade etmem gerekir ki; Biz Saadet Partisi olarak, Milli Görüş’ün tek temsilcisi olduğunun şuurunda, tarihi dönüm noktasında olduğunun farkında, güncel yanılgıya aldanmamış, değişmek yerine direnmeyi seçmiş, güçlü bir teşkilat ve kadroya sahibiz. Elhamdülillah… Bunu neden hatırlatıyorum. Çünkü bu kadar sıkıntılar ve tehlikelerle iç içe olduğumuz bu dönemde, bu potansiyel, bir umut ve teminattır. Bu kadro sayesinde inşallah 2015 yılı hep beraber görecek ve şahit olacağız ki Saadet Partisi’nin konuşulduğu bir yıl olacaktır.

Şuurlanma, Çelikleşme Üretim Kampı

Toplantının amacı ve konsepti ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Saadet Partisi olarak biz her daim hazır bir şekilde olmak şartıyla çalışmalar yapıyoruz. Erken seçim söylentiler gündemde ancak erken seçim ya da zamanında seçim. Biz hepsine de hazır bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu toplantımızın adı ‘İlçe Başkanları Kampı’  Biz burada seçime hazırlık için bir araya geleceğiz. Bu toplantı için de bir konsept ortaya koyduk. ‘Şuurlanma, Çelişleşme ve Üretim’ konseptiyle 24-26 Ekim günleri arasında kampımızı gerçekleştireceğiz.  Toplantımızın temel amacı ise ilçe başkanlarımız ve yöneticilerimiz ile bir araya gelmek ve seçime yönelik hazırlık. Bu çalışma yürütülen çalışmalarımızdan sadece biri ancak en önemlilerinden. O yüzden teşkilatlarımız da bu kampa önem veriyor. Biz Saadet Partililer olarak ülkedeki fotoğrafın ne anlama geldiğini çok iyi biliyoruz. Tarihî bir dönüm noktasında olduğumuzun ve sorumluluğumuzun farkındayız. Bundan dolayıdır ki; üyemizden, genel başkanımıza, ilçe başkanından, il başkanına kadar topyekün inandığımız doğruları insanlara ulaştırmak için tabiri caizse kapı kapı, köy köy dolaşıyoruz. 40 yıldır dikkat çektiğimiz tehlikelerin görülüyor ve yaşanıyor olması çalışmalarımızı arttıran en büyük etken. 6 ay sonra gerçekleştirilecek seçime 40 yıldır haklı çıkmanın üzüntüsünü yaşayarak ve Saadet Partisi iktidarı zaruriyetinin hangi noktaya geldiğini görerek hazırlanıyoruz Elhamdülillah. Tüm birim başkanlıklarımız ve komisyonlarımız seçim öncesi çalışmalarının teorik hazırlıklarını tamamlayıp bunları pratize ediyorlar. Bunun ilk adımı olarak inşallah bu hafta sonu tüm il ve ilçe başkanlarımız ile 3 günlük Seçime Hazırlık Kampı geçekleştireceğiz.

 

Türkiye, Bu Noktaya Planlı Getirildi

Sayın Başkan, bölgemizde de bir dizi sıkıntılar var. Ortadoğu genelinde ülke-

 mize dair neler söylemek istersiniz?

Maalesef ülke ve bölge olarak geleceğe dair umutların azaldığı, endişe ve kaygıların çoğaldığı, çok karışık, çok kritik çok hassas bir dönemden geçiyoruz. Ortadoğu’nun darmadağın edildiği ülkelerin karıştırıldığı, Müslümanların bilinçaltının işgal edildiği ve kafalarının karıştırıldığı günler bu günler. Siyonizm, tabiri caizse göstere göstere, adım adım, en acısı da bu toprağın insanlarını kullana kullana, hedefine doğru kurnazca ve acımasızca ilerliyor. İnsanlar yaşamak için ülkelerini, karınlarını doyurmak için memleketlerini terk ediyor. Bölgemizde bunlar yaşanırken Türkiye, önce kutuplaştırıldı ve itibarsızlaştırıldı, şimdi ise karıştırılmaya çalışılıyor. Bölgede sözü geçmeyen, çocukları dağa kaçırılan, bürokratları rehin alınan, bayrağı indirilen, yolları kesilen, sokakları karıştırılan, araçları yakılan bir ülkede yaşıyoruz. Dünyanın en muhteşem özellik ve zenginliklerine sahip ülkemizde insanlar işsizlik, geçim sıkıntısı ve borçları nedeniyle boşanıyor, intihar ediyor. Unutmamamız gereken her şeyin unutturulduğu, unutmamız gereken her şeyin özellikle hatırlatıldığı ve tartıştırıldığı bir dönemden geçiyoruz. Tüm bunları çoğaltabiliriz. Ama bilmemiz gereken şu. Bu noktaya kendiliğinden ve doğaçlama gelmedik. Özellikle planlı olarak, maalesef getirildik.

Sonuç olarak Türkiye akıllıca işler yapıyor mu? Akıllıca politikalara imza atıyor mu peki?

İnanın konuşulması gereken o kadar çok şey var ki. Bugün biz değil sorunları, sadece başlıklarını konuşsak sayfalar alır. Sonuç şu: Akıl ne halde olduğumuzu görmek, neden bu halde olduğumuzu sormak, ve bu halden nasıl kurtulacağımızı bilmektir. Yani akıl bir işin sonunu düşünmektir. Bugün ikisi dışa dönük 3 gerçek vardır: Bu ülke ve bölge iyiye gitmiyor. Büyük sorun ve sıkıntılar var. Tüm bu sorun ve sıkıntıların tek ilacı ve çaresi sadece ve sadece Milli Görüş’tür. Bu nedenle Milli Görüş’ün tek temsilcisi olan Saadet Partililer olarak çalışmalıyız, çalışıyoruz ve geliyoruz inşallah…

Kutuplaşırsak, Yem ve Oyuncak Oluruz

Ülkemizde de Kobani bahanesiyle bir dizi karışıklıklar oldu. Peki bu olaylara nasıl bakıyorsunuz?

Her ortamda ifade ediyoruz. Bir ülke için en değerli şey birlik ve beraberliktir. Bunu tesis etmenin yolu da ortak paydaları güçlendirmekten geçer. Ama maalesef özellikle son yıllarda tam tersi bir durum yaşanıyor. İmam Gazali diyor ki; “İnsanlar bir araya geldiklerinde ittifak ettikleri konular var iken ihtilaf ettikleri konuları konuşmaları doğru değildir.” Peki biz ne yapıyoruz. Ortak paydaları unutmuş bir vaziyette ihtilaf ettiğimiz konuları tartışıyoruz ve geldiğimiz nokta tam bir çatışma, ötekileştirme ve kutuplaşma ortamı. İktidar ve muhalefet bu kutuplaştırma siyasetinden bir an önce vazgeçmelidir. Bu onlara kısa vadede fayda sağlıyor gibi görülebilir ama uzun vadede hem kendilerine, hem partilerine, hem bu ülkeye yapabilecekleri en büyük kötülüktür. Kutuplaşmanın olduğu yerde barış, kardeşlik ve muhabbet olmaz. Çatışma, ayrışma olur. Buna da kimsenin hakkı olamaz. Bu ülkede yaşayan herkes her konuda aynı düşünmek zorunda değildir. Hatta ortak paydada buluşmak, olmazsa olmaz konularda beraber hareket etmek şartı ile farklı düşünmek, farklı yaşamak zenginliktir.

Koalisyon güçlerinin Ortadoğu’ya yönelik operasyonlarına nasıl bakıyorsunuz?

Ortadoğu tam bir cadı kazanı ve kan gölü. Bunun en büyük müsebbiplerinden biri de maalesef Türkiye’dir. Düşünebiliyor musunuz? Siyonizm bir tarafta bazen kendi oluşturduğu ortamlarla, bazen de doğal oluşan hareketleri kendi lehine çevirerek hedefine kurnazca ve emin adımlarla ilerlerken, Türkiye tüm bu hadiseleri bazen çaresiz, bazen şaşkın, bazen de gizli anlaşmalar gereği mecbur izlenimi veren politikalarla maalesef hep aleyhimize olacak şekilde getirmiştir. Ayrıca “Hem ağlar hem giderim” zihniyetiyle tüm kritik hadiselerde önce eleştirip sonra yer alma hastalığı çok ucuz ve bize yakışmayacak bir tarzdır. Bir tarafta zalim diye Esed ile görüşmez iken diğer tarafta katil ve terörist PKK ile görüşmek İsrail ve ABD ile kolkola olmak en hafif ifadeyle büyük bir gaflettir. Bir tarafta Sisi’yi görmekten bile haz etmeyip diğer taraftan Sisi’yi iktidara getiren ve destekleyenler ile kolkola olmak büyük bir gaflettir. Siyonizmin şimdi hedefine bir adım daha yaklaşabilmek için kullandığı yeni figüran IŞİD. Evet onun yaptıklarına bir Müslüman’ın sıcak bakması asla ve asla mümkün değildir. Fakat IŞİD bir sonuçtur. Hem de bugün kirli koalisyonu oluşturanların bilinçli ve planlı doğurduğu bir sonuçtur. Bu kirli koalisyonun hedefi IŞİD değildir. Büyük İsrail projesine uygun ortam oluşturmaktadır. Türkiye’nin bu kirli birliktelikte yer alması, kendi ayağına kurşun sıkması ve bu bölgeye ihanet etmesi anlamına gelecektir. Bu bölgenin sorunları, bu sorunları oluşturan ve besleyen ülkelerle çözülemez. Bu sorunlar ancak bu bölgenin önde gelen ülkeleriyle bir araya gelerek çözülebilir.

...................................................................................... Haber Burada ......................................................................................
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Şahıslara yönelik ağır itham, küfür ve onur kırıcı ifadelerde bulunanlara İp adresleri üzerinden dava açılacaktır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 31.01.2014 Test Yayın - Haber Burada Net, internet ve teknolojinin doğru kullanılması, en üst düzeyde faydalanılması amacıyla bilgilendirici, öğretici ve eğitici yayınlar yaparak takipçilerini bilinçlendirir. . . Haber Burada | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : haberburadanett@gmail.com | Faks : haberburadanett@gmail.com | Haber Scripti: CM Bilişim