• BIST 79.398
  • Altın 125,520
  • Dolar 3,0865
  • Euro 3,3676
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 0 °C
  • İzmir 15 °C
  • Şanlıurfa 11 °C

Nusret Cephesinden '3 temsilci' uyarısı

Nusret Cephesinden '3 temsilci' uyarısı
Nusret Cephesinden 'Kendinden Menkul Liderlere' Ultimatom Nusret Cephesi internet medyası ve sosyal medya mecralarında Nusret Cephesi adına konuşan ve Nusra'nın önemli lideriymiş gibi davranan üyelerini uyardı.

Nusret Cephesi internet medyası ve sosyal medya mecralarında Nusret Cephesi adına konuşan ve Nusra’nın önemli lideriymiş gibi davranan üyelerini uyardı. Cephe kimi Suriye’li kimi ise İran ve Afganistan’dan gelen ve Horasan ekibi olarak bilinen bazı kimselerin internet üzerinde Nusret Cephesi sorumlusu gibi konuşması ve beyanatlar vermesi üzerine açıklama yapma gereği duydu.

Nusret Cephesi internet medyası ve sosyal medya mecralarında Nusret Cephesi adına konuşan ve Nusra’nın önemli lideriymiş gibi davranan üyelerini uyardı. Cephe kimi Suriye’li kimi ise İran ve Afganistan’dan gelen ve Horasan ekibi olarak bilinen bazı kimselerin internet üzerinde Nusret Cephesi sorumlusu havasında konuşması ve beyanatlar vermesi üzerine açıklama yapma gereği duydu.

Özellikle İran’dan ve Afganistan’dan gelen ve sosyal medyada çeşitli hesaplar ile El Kaide üst düzey lideri ya da Nusret Cephesi üst düzey sorumlusu gibi davranan kimi Nusret Cephesi üyelerinin özelikle IŞİD üyeleri ile sert tartışmalara girmeleri, diğer ülkeden gelen direnişçiler üzerinde yetki ve konum iddiasında bulunmaları gibi faaliyetleri nedeniyle yapıldığı düşünülen açıklamada Nusret Cephesi adına beyanatlar veren kimseler uyarılmış oldu.

Kendilerine Horasan ekibi olarak isimlendiren kişilerden bazılarının da Suriye’de yetkileri olmayan konularda falaiyet gösterdikleri, bu kişilerin uygulamalarıyla yabancı direnişçilerin çoğunu yıprattıkları biliniyor.
Nusret Cephesinin açıklaması şu şekilde:

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla

Allah’a hamd olsun ki o şöyle buyurmuştur:

De ki: ‘Bu, benim yolumdur. Bir basiret üzere Allah’a davet ederim; ben ve bana uyanlar da. Ve Allah’ı tenzih ederim, ben müşriklerden değilim.’ (Yusuf Suresi 108)

Onun onun elçisine salat ve selam olsun ki o şöyle buyurmuştur:

Allah’ın senin vesilenle sadece bir insana hidayet etmesi senin için sürülerce kırmızı deveden daha hayırlıdır.

Ve selam onun temiz ehline ve sahabe efendilerimize olsun.

Albasira_jn@ Nusret Cephesine ait resmi bir basın uretim merkezi adresidir ve Suriye’de Mücahidler içindeki alimler ve ilim talebelerine ait beyanatlar ve materyalleri sunar. Bunun dışında hiç bir kaynak mücahidleri ve siyasetlerini temsil etmez.
Bununla beraber Nsuret Cephesinin temsil eden üç kişiye ait twitter hesapları aşağıdaki gibidir.

Şeyh Ebu Mariya el Kahtani’ye ait hesap (alghreebmohajer@)

Şeyh Dr Sami Uraydi’ye ait hesap (sami_oride@)

Şeyh Ebu Süleyman el Muhacir’e ait hesap (ebusulayman321@)

Allah’tan kendilerine hakta sebat vermesini ve korumasını niyaz ederiz.

Bununla beraber ilan deriz ki her kim Nusret Cephesi adına cephenin genel siyasetine aykırı yayınlar yapar ve beyanatlar yayınlarsa, medya konusundaki stratejisine ihtilaf ederse bu kişi mahkemeye sevkedilir ve sonuç olarak hatalı görülmesi durumunda cemaatten ihraç edilir.

Tüm kardeşlerimizi ve bizlere destek olanları bu kurallara sımsıkı sarılmaya, hakkı temsil edip taşımaya, savunmaya ve resmi hesaplarında hayırlı nasihatler ve hikmetli tavır sergilemeye davet ediyoruz.

Rabbinin yoluna hikmetle ve güzel öğütle çağır ve onlarla en güzel bir biçimde mücadele et. Şüphesiz senin Rabbin yolundan sapanı bilendir ve hidayete ereni de bilendir. (Nahl Suresi 125)

İncanews

...................................................................................... Haber Burada ......................................................................................
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Şahıslara yönelik ağır itham, küfür ve onur kırıcı ifadelerde bulunanlara İp adresleri üzerinden dava açılacaktır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 31.01.2014 Test Yayın - Haber Burada Net, internet ve teknolojinin doğru kullanılması, en üst düzeyde faydalanılması amacıyla bilgilendirici, öğretici ve eğitici yayınlar yaparak takipçilerini bilinçlendirir. . . Haber Burada | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : haberburadanett@gmail.com | Faks : haberburadanett@gmail.com | Haber Scripti: CM Bilişim