• BIST 78.739
  • Altın 127,059
  • Dolar 3,1105
  • Euro 3,3880
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 10 °C
  • İzmir 16 °C
  • Şanlıurfa 19 °C

Mgv Ve Agd Aynı Amaçlar İçin Çalışıyor

Mgv Ve Agd Aynı Amaçlar İçin Çalışıyor
TÜRKİYE’DE inançlı bir neslin yetişmesine öncü olan Erbakan Hoca’nın emaneti Milli Gençlik Vakfı, önceki gün Genel Kurulunu yaparak yeni başkanını ve yönetim kurulunu belirledi.

“Sevdamız Türkiye, Tutkumuz Bütün Dünya” diyerek 1975 yılında kurulan, “MGV’den mezun olan bir genç, dört fakülte bitirmiş gibidir” ilkesiyle yetişen kadrolarıyla Türkiye’nin dönüşümüne büyük katkılar yapan, 28 Şubat sürecinde uğradığı baskılar sonucu 2004 yılında kapatıldıktan sonra, 2014’te yeniden açılan Milli Gençlik Vakfı, Genel Kurul’unu yaparak, kaldığı yerden çalışmalarına başladı. Genel Kurul, MGV Kurucu Genel Başkanı Nazım Karaman, sonraki Genel Başkanlar Nevzat Laleli, Mecit Dönmezbilek, İlyas Tongüç, Saadet Partisi Genel Başkan Danışmanı ve eski Adalet Bakanı Şevket Kazan ve 2014 yılında yeniden açıldığından bu yana yaşanan hukuki ve zorlu süreçleri başarıyla yürüten Genel Başkan Muzaffer Yılmaz ve üyelerin katılımıyla önceki gün Vakıflar Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapıldı.

Mgv Ve Agd Aynı Amaçlar İçin Çalışıyor

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle açılan, MGV ruh ve heyecanının salona hakim olduğu Genel Kurul’da, divan başkanlığına İlyas Tongüç seçildi. Genel Kurul’un açılış konuşmasını, MGV’nin açılması, malvarlıklarının geri alınması, hukuki süreçlerin tamamlanması ve bundan sonra da Milli Görüşçü gençliğin birlik ve bütünlük içerisinde “Bu ülkenin en büyük gücü olan imanlı gençlik” oluşturma çalışmalarını sürdürmesi için dönüm noktası olan başarılı bir genel kurulu planlayan MGV Genel Başkanı Muzaffer Baydar yaptı. Baydar konuşmasında, “Arazide tartışma ve sıkıntılar oluyordu. Sessiz ve derinden bir çalışma yapmasaydık sıkıntı olabilirdi. Çok dikkatli bir çalışma yürüttük. Malvarlıklarımızı geri aldık. MGV kimsenin cebine sığacak bir teşkilat değil. Türkiye’nin en gözde siyasetçileri, yargıçları, bürokratları, yöneticileri herkes biliyor ki MGV’den yetişti. Ancak herkes biliyor ki, MGV ve AGD aynı amaçlar için çalışıyor. Aynı teşkilatlardır. Şimdi yönetimi genç ve gayretli kardeşlerimize devrediyoruz. Biz ak saçlılar olarak bundan sonra da elimizden gelen desteği vereceğiz. MGV adı ilelebet yaşamalı” dedi.

Herhangi Bir İhtilaf Olmayacak

Daha sonra kürsüye Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk geldi. MGV’nin yeniden kurulması ve AGD’nin çalışmalarına değinen Asiltürk, “MGV’nin kurulması, AGD ile ilgili herhangi bir ihtilaf sebebi olmayacaktır. Çünkü MGV kapatıldığı için, şimdi yeniden kuruldu. MGV kapatıldığı zaman da, o zamanki yönetim vakıflara büyük baskı yaptığı için, o şartlarda dernek kurmanın daha uygun olacağı görüldü de, o yüzden Anadolu Gençlik, dernek olarak kuruldu. MGV olarak kuruldu, MGV’nin hizmetlerini yapmak için kuruldu. Bizim için, vakıf, dernek ismi fark etmez. Gerekli hizmetleri yapmaktır” dedi. “İki tane kuruluş mu olacak” eleştirilerine cevap veren Asiltürk, “Bir takım tereddütlere kapılmış olabilirler. Bunu önlemenin en etkili çaresi şudur. MGV’nin başına, AGD’nin Genel Başkanını Genel Başkan yapmaktır. O zaman herkes bilecek ki, “Bunlar aynı şeydir. Çünkü herkes bilecek ki, MGV ile AGD, yüzde yüz birbirinin aynıdır. Çünkü bir kişi, aynı zamanda birkaç farklı kuruluşun başkanı olabilir” diye konuştu.

Mgv: Milli Görüş Geleneğinin Geçmişten Geleceğe Aktarıldığı Bir Köprü

Son olarak teşekkür konuşması için kürsüye MGV Genel Başkanlığı’na seçilen Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan geldi. MGV’nin her ne kadar 1975 yılında kurulmuş olsa da, insanlık tarihi kadar köklü bir geleneğin, Milli Görüş geleneğinin geçmişten geleceğe aktarıldığı bir köprü vazifesinde olduğuna dikkat çeken Turhan, “Çünkü Milli Gençlik Vakfımızın etrafında varlık bulduğu idealler arsalara, binalara, tabelalara sığmayan yüksek ideallerdir. Siz bir şekilde siyasi partileri, vakıfları ya da dernekleri kapatabilirsiniz ama inançlar, idealler ve düşünceler kapatılamaz. İşte Milli Gençlik Vakfımız ve elbette Anadolu Gençlik Derneğimiz iyilik ve takvada yardımlaşmak üzere bir araya gelmiş kadroların genç nesillere kadim değerlerimizin aktarıldığı mekânlar olmuşlardır. Dün Dar’ul-Erkam ve Suffa Mescidi hangi fonksiyonu icra etmişse bugün de hem Milli Gençlik Vakfımız hem de Anadolu Gençlik Derneğimiz aynı fonksiyonu icra etmenin gayretindedir” dedi.

İnşallah Bu Emanet Kıyamete Kadar Devam Edecek

“Bizim anlayışımız tüm yeryüzünün bir mabet, tüm hayatın bir ibadet olduğunu kabul etmektir” diyen Turhan,“Bu yol Arap ile Fars’ı, Malay ile Habeş’i, Boşnak ile Arnavut’u, Türk ile Kürt’ü İslam kardeşliğinde birleştirenlerin yoludur. Cihat, teşkilat çalışmalarımızın ne ifade ettiğimizin farkındayız. İnşallah, bu emanet, can bedenden ayrılmadığı sürece Kıyamete kadar devam edecektir. Emaneti bugün devralan kardeşlerimize de, en güzel şekilde devretmeyi de bize nasip etsin” şeklinde konuştu.

 

Milli Gazete

...................................................................................... Haber Burada ......................................................................................
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Şahıslara yönelik ağır itham, küfür ve onur kırıcı ifadelerde bulunanlara İp adresleri üzerinden dava açılacaktır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 31.01.2014 Test Yayın - Haber Burada Net, internet ve teknolojinin doğru kullanılması, en üst düzeyde faydalanılması amacıyla bilgilendirici, öğretici ve eğitici yayınlar yaparak takipçilerini bilinçlendirir. . . Haber Burada | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : haberburadanett@gmail.com | Faks : haberburadanett@gmail.com | Haber Scripti: CM Bilişim