• BIST 79.933
  • Altın 125,211
  • Dolar 3,0841
  • Euro 3,3545
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 6 °C
  • İzmir 17 °C
  • Şanlıurfa 18 °C

Mehdi alametlerinin başladığını İsa'nın nüzul edeceğini yazdı

Mehdi alametlerinin başladığını İsa'nın nüzul edeceğini yazdı
Milli Gazete yazarı Mehmet Şevket Eygi Mehdi alametlerinin başladığını İsa'nın nüzul edeceğini yazdı.

Milli Gazete yazarı Mehmet Şevket Eygi'den bugünkü köşe yazısında "Mehdi'nin ayak seslerini duyduğunu" açıklayan Eygi, alemetlerin başladığını belirterek, "Mehdi zuhur, İsa aleyhisselam nüzul edecek" dedi.

İşte Eygi'den  Mehdi geliyor ilanı;

"Mehdi’nin kuracağı Kur’an, Sünnet ve Şeriat düzeni öyle kolay kolay, tereyağından kıl çekercesine zahmetsiz olmayacaktır.

Yakın gelecek, en doğrusunu Allah bilir, büyük savaşlara, iğtişaşa, melhamelere, kıyımlara, sıkıntılara gebedir. Irak’ta, Suriye’de, Filistin’de büyük kanlı savaşlar cereyan edecektir. Deccallar ve Süfyanlar tepetaklak olacaktır. Bâtıl gümbür gümbür yıkılacaktır. Musibetler toptan gelecek, kötülerin yanında iyiler de zarar görecektir.

YILANLAR SOKACAK ÇOK ACI ÇEKİLECEK

Susuzluk, ekmeksizlik… Evsizlik, barınaksızlık… Ateş ateş ateş… Zelzele-i Kübra… 
Bana dokunmayan yılan bir yaşasın diyenleri büyük yılanlar sokup ağulayacaktır. Kezzablar, Deccallar, Süfyanlar sonuna kadar direnecek ve çok acılar çekilecektir.

ŞEYTANİ ELEKTRİKLİ CİHAZLAR BİTECEK

Haramla yapılmış yüksek binalar çökecektir. Elektrikler kesilecek, bütün şeytanî cihazlar çalışmayacaktır. 43’cü kattaki kâşanesinden cihanı nemrudâne seyr eden gafil mağrurlar yüksek merdivenleri çıkamayacaktır.

AHİR ZAMAN FİTNELERİ BAŞLADI

Âhir zaman fitneleri başlamıştır… Deccallık, Kezzablık, Süfyanîlik devirleri bitiyor. Mehdinin ayak seslerini duyar gibiyim.

Kulağınızı yere koyun ve dinleyin… Kur’an, Sünnet, Şeriat, adalet, güvenlik diye atıyor zeminin kalbi. Direnmenin faidesi yok. Mehdi gelecek, Şeriat gelecek, adalet gelecek…

Tufandan sonra sükunet hükümran olacak. Ölenler ölecek, kalanlar kalacak. İman ile ölenler bahtiyar olacak; şirk, küfür, dalalet yolunda ölenlerin zararı büyük olacak.

İSA NÜZUL EDECEK

Deccallık ve Süfyanilik devri sonuna geldi… 
Mehdi zuhur, İsa aleyhisselam nüzul edecek. Kimseyi altınları gümüşleri, dolarları euroları, Altın Buzağı şirketi hisse senetleri kurtaramaz. Sahih bir iman, ihlaslı ibadet, kalb-i selim gerek kurtulmak için.

Tufan yaklaşıyor, koş gemiye gir, yoksa boğulur helak olursun…


MEHDİ İNANIŞI NEDİR? 

MEHDİ kelime manası olarak "hidayete erdirilen ya da hidayete vesile olan" anlamlarına gelmektedir. "Kendisine rehberlik edilen", Allah tarafından yol gösterilen, hususi ve şahsi bir tarzda Allah'ın hidayetine nail olan kişi manasındadır. 

Mehdi'nin ahir zamandan geleceğineve İslam'ın dünya hakimiyetini gerçekleştireceğine inanılır.
İmam Suyutiye göre Ashab-ı Kehf, Mehdi’nin yardımcıları olacak, İsa O'nun zamanında gökten inecek ve Deccal ile harb ederken beraber olacaklardır.

Mehdi inancı Kur'anı Kerim'in ayetlerinde yer almaz. Şiiliğin inanç esaslarından sayılan mehdi inancı, tarih boyunca olduğu gibi Akademik çevrede pek fazla itibar edilmese de tasavvuf ve tarikat merkezli, kendi liderlerini Mehdi, cemaatlerini de Mehdinin cemaati olarak görmek isteyen sünni toplumlarında da yaygın kabul ve etki gücüne sahiptir.

DECCAL'LA SAVAŞACAK

Mehdi, inanca göre deccalin olduğu bir zamanda gelecek ve deccale karşı savaşacaktır. İsa Mesih gökten yeryüzüne inince onun yanında olup deccali yenmesine yardım edecektir.

Sünni ekol tarikat ve cemaat mensupları arasında Mehdi yerine daha çok eşdeğer anlamlar ifade eden kelimeler kullanılmaktadır. Bunlar kutub, hatemül evliya gibi deyimler olmakla beraber kullanılan terimler bununla sınırlı değildir. Ahir zaman ile birlikte kullanılan halife, imam, devrin imamı, sahibüz zaman vb. deyimler de anlamsal içerik olarak mehdi kavramı ile ilişkilendirilirler.

Kaynak: Haber Kaynağı
...................................................................................... Haber Burada ......................................................................................
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Şahıslara yönelik ağır itham, küfür ve onur kırıcı ifadelerde bulunanlara İp adresleri üzerinden dava açılacaktır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 31.01.2014 Test Yayın - Haber Burada Net, internet ve teknolojinin doğru kullanılması, en üst düzeyde faydalanılması amacıyla bilgilendirici, öğretici ve eğitici yayınlar yaparak takipçilerini bilinçlendirir. . . Haber Burada | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : haberburadanett@gmail.com | Faks : haberburadanett@gmail.com | Haber Scripti: CM Bilişim