Kirpik dökülmesi, göz tümöründen kaynaklanabilir

Kirpik dökülmesi, göz tümöründen kaynaklanabilir

Göz tümörleri insan sağlığını büyük ölçüde olumsuz yönde etkileyebilecek bir hastalık türüdür. Öyle ki ilerleyen safhalarında göz kaybına ve hatta ölümlere dahi sebep verecek potansiyeli vardır. 

15 Ekim 2017 - 00:50

Göz tümörleri gözün hem için de hem dışında belirebilen bir sağlık problemidir. İç kısımda oluşan tümörler göz ağ dokusunda iltihaplanma, katarakt gibi farklı hastalıklara neden olabilir. Bu da asıl hastalığın saptanmasında zorluk oluşturabilir. 

Çoğu zaman gözümüzde veya çevresinde çıkan yara, arpacık, sivilceyi önemsemeyiz ancak bu ufak çaptaki sorunlar, göz tümörünün habercisi olabilir. Bununla birlikte uzun süre iyileşmeyen yaralar, kirpiklerin dökülmesi de göz tümörü ile alakalı bir durum olabilir. Araştırılıp incelenene dek, kirpik kaybına yol açan ve sürekli büyüyen kitleler kötü huylu tümör sınıflandırmasına dahil edilmektedir.

Özellikle son yıllarda sıkça rastlanan bu hastalık yaşlılarda daha çok ortaya çıkıyor. Göz tümörlerinin oluşma sebebi henüz tespit edilememesine rağmen, güneş ışığının, oluşan tümörleri olumsuz yönde etkilediği biliniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..