• BIST 79.933
  • Altın 125,211
  • Dolar 3,0841
  • Euro 3,3545
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 4 °C
  • İzmir 16 °C
  • Şanlıurfa 15 °C

İlişkileri dondurun, yüreğimizi soğutun, bize açıklama yapın

İlişkileri dondurun, yüreğimizi soğutun, bize açıklama yapın
Biz herşeyi gören bir Allah'a iman ettik. Biz size inanıyoruz size güveniyoruz. Lütfen İslam Dünyasının bu vurdumduymazlığı karşısında halka kulak verin ve ilişkileri dondurun. Biz sizinleyiz inanıyoruz ki Allah'da sizinledir

Sayın Başbakanım,

Gazze'de bir insanlık dramı yaşanmıyor. İnsan olanların üzerine insan sıfatını taşıyan, ideolojik körlük yaşayan, Siyonizm virüsüne bulaşmış bir yönetim tarafından dünyanın bütün ahlaki, hukuki ve etik kuralları hiçe sayılarak bombalar atılmakta, kundaktaki çocuklar paramparça edilmektedir.

Dünya Gazze'de uygulanan bu vahşete çok büyük sesler çıkarmakta bazı ülkeler ticari ilişkilerini  donduruken bazı ülkelerde İsrail'in büyükelçilerini kovmaktadır.

Türkiye ve İsrail ticari ilişkileri her ülkeyle arttığı gibi İsrail ile de artmıştır. Bu Türkiye'nin büyüme potasının bir sonucudur ve kaçınılmazdır.

Geldiğimiz noktada İsrail toplumda ciddi infiale neden olmakta, Siyonist yönetimin uygulamaları bu mübarek Ramazan ayında lokmaların boğazımıza dizilmesine sebep olmaktadır.

Sizlerin uluslararası toplumu harekete geçirmek için nasıl çırpındığınızı, Gazze için içinizin nasıl yandığını biliyoruz. Biz Paralelciler gibi ne sizi siyaseten zor durumda bırakmak için iki yüzlü tavır takınırız, ne de inandığımız noktadan geri adım atarız.Bu bakımdan aslında buradan ifade ettiklerimiz sizi seven geniş bir kesim tarafından aktarılan gerçeklerdir

Arakan'da katliam olurken okullarını korumak için hala ses çıkarmayanların, otorite izni olarak İsrail'i gösterenlerin samimiyetlerine inanmıyoruz. Akşam Gazetesi Yazarı Turgay Güler kardeşimiz İsrail'i eleştirdiği zaman, "Musevi dostlarımız rahatsız oldu" diye onu arayanların  İsrail meselesinde samimi olmadıklarını biliyoruz. Eğer samimi olsalardı ABD'nin büyük gazetelerine ilan verirler, Musevi dostlarıyla temasa geçerler ve uluslararası anlamda üzerlerine düşeni yaparlardı. Bunu böyle biliyoruz bilmesine ama içimizin yandığını da belirtmek istiyoruz.. İsrail çocukları öldüğü zaman ağlayanların Gazzeli çocuklar için de ağlamasından ziyade somut bir şey yapmalarını bekliyoruz. Bunu yapmayıp sabahtan akşama kadar hükümeti zor durumda bırakmak için nasıl takla attıklarını da iyi biliyoruz. İstiyoruz ki bütün muhalefet,Gülen Hareketi ve temsil gücü olan muhalifler İsrail konusunda ne yapılması gerektiği ile ilgili ortak deklerasyon yayımlayabilseler

Allah elbet kalplerin sahibidir ceza ve mükafaat gününün de sahibidir.

Sizden hükümet olarak İsrail'in bu saldırıları hemen durmadığı zaman ilişkilerin dondurulmasını talep ediyoruz. Sokakta infial halinde olan vatandaşın yüreğini soğutmanız gerekiyor. İsrail süpermarketleri Türkiye'nin düşmanlığını gerekçe gösterip Türk mallarını boykot ederken sizden de özellikle kamu yerlerinde, misafirhanelerinde,sosyal tesislerinde İsrail'i destekleyen firmalara boykot uygulamanızı talep ediyoruz. özellikle belediye sosyal tesislerinde yapılan gazlı içecek ihalelerine belli içecek markalarının alınmamasını talep ediyoruz. İsrail'den gelen malların ithalatının durudurlmasını talep ediyoruz

Türkiye İsrail’den yüksek teknoloji gerektiren savunma sanayi ürünleri alırken, otomotiv ve demir çelik satıyor.Sizden ilişkiler dondurulduğu süre boyunca bu ticaretin de kesilmesini özellikle savunma sanayinde İsrail ile bağın mümkün olunca aşağı çekilmesini istiyoruz.

Ödediğimiz her kuruşun Gazze'nin başına kurşun olarak dönmesini istemiyoruz.

Bu bakımdan gerek Mavi Marmara Davasında İsrail aleyhine açılmış bulunan davaların, gerekse de diplomatik anlamda İsrail'in köşeye sıkıştırılması gerektiğini düşünüyoruz.

Bu bakımdan hükümetin özellikle bu dönemde sokağın nabzını iyi tutmasını ve toplumu rahatlatması gerektiğini düşünüyoruz. Bu bakımdan özellikle İsrail'e Jet yakıtı satıldığı ile ilgili ilgili bakanlığın açıklaması dışında kamuoyunu tatmin eden açıklama yapılmasının da zaruri olduğunu düşünüyoruz.

Gazze'de görev yapan gazetecilerimiz, yardım kurumlarımız ve diğer resmi kurumlarımızın da morellerinin iyi tutulması gerektiğine inanıyoruz. Bu bakımdan Gazze'ye de moral olabilmesi amacıyla bir milyonluk bir mitingin düzenlenmesini szilerden talep ediyoruz.

Biz biliyoruz ki bereketin matematiksel karşıığı yoktur. Bu bakımdan İsrail ile her şeyi kar zarar hesabı içerisinde gören anlayışında değişmesi gerektiğini ve bereketin unutulmaması gerektiğini düşünüyoruz. Türkiye -İsrail ilişkilerinde dönem dönem olduğu gibi ilişkilerin dondurulmasını tekrardan talep ediyoruz.

Bu vesile ile ne muhalefetin ne paralel yapının Hamas için, Mavi Marmara için, İsrailli dostları için ne söylediğini unutmadık. Bu bakımdan biz sizin vicdanınıza, adaletinize güveniyoruz. İsrail'in politikalarına karşı çıkan herkesin bu tavrını net ortaya koymasını bekliyoruz. Geçmişte Türkiye İsrail'den uzaklaşıyor diyenlerin bugün Gazze saldırıları sırasında İsrail'e yine alttan selam çaktıklarını biliyoruz. Samimi olanların İsrail'de bulunan kültür merkezini kapatarak ezberlerimizi bozmalarını bekliyoruz.

Biz herşeyi gören bir Allah'a iman ettik. Biz size inanıyoruz size güveniyoruz. Lütfen İslam Dünyasının bu vurdumduymazlığı karşısında halka kulak verin ve ilişkileri dondurun. Biz sizinleyiz inanıyoruz ki Allah'da sizinledir

Türkiye'nin vicdan ve merhamet sahibi bütün fertleri. Ümmet sizden güçlü ses, güçlü bir birliktelik bekliyor. Eğer Mescidi Aksa bugün ağlıyorsa, çocuklar ölüyorsa, Gazze abluka altındaysa bir birinizle uğraşmayı, haseti ve ideolojik farklılıklarınızı bir tarafa bırakarak lütfen ses verin. Ses verin ki, Filistin yalnız olmadığını, zalimin karşısında duran, mazlumun kimliğine bakmadan onunla dayanışan bir halk görsün. 

Tarihe bir not düşün ve yan yana gelerek ya ele ele eylemleri oluşturun kilometrelerce yada bir milyonluk "İnsanlık Mitinginde" buluşun.
 

Timetürk Haber Merkezi

Haber Burada Net

Kaynak: Haber Kaynağı
...................................................................................... Haber Burada ......................................................................................
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Şahıslara yönelik ağır itham, küfür ve onur kırıcı ifadelerde bulunanlara İp adresleri üzerinden dava açılacaktır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 31.01.2014 Test Yayın - Haber Burada Net, internet ve teknolojinin doğru kullanılması, en üst düzeyde faydalanılması amacıyla bilgilendirici, öğretici ve eğitici yayınlar yaparak takipçilerini bilinçlendirir. . . Haber Burada | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : haberburadanett@gmail.com | Faks : haberburadanett@gmail.com | Haber Scripti: CM Bilişim