• BIST 79.933
  • Altın 125,211
  • Dolar 3,0841
  • Euro 3,3545
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 4 °C
  • İzmir 17 °C
  • Şanlıurfa 16 °C

İHH Ankara: Koalisyona hayır, askere asla...

İHH Ankara: Koalisyona hayır, askere asla...
İHH Ankara'dan TBMM oylanacak olan 'Irak ve Suriye'ye yönelik sınır ötesi operasyon düzenleme yetkisini içeren' tezkereye yönelik basın açıklaması yaptı.

Basın Açıklamasının Tam Metni:

"Dünyanın terörist başı olan Amerika’nın eli kanlı katil askerlerini topraklarımızda istemiyoruz.

İçinde yaşıyor olduğumuz coğrafyaya dair emperyalist ülkelerin hesapları yine kan ve gözyaşı üzerine çalışıyor. Başta ABD olmak üzere Avrupa ülkeleri kan krizine girmiş yarasalar misali çırpınıp durmakta, mazlum insanlar üzerine yağdıracağı ölümlere dair planlar yapmakta, kurmayı planladıkları kirli ittifaklar eli ile cinayetlerine meşruiyet kılıfı geçirmeyi de ihmal etmemektedirler. Bu manada Türkiye başta olmak üzere bölge ülkelerine baskılar yapılmakta ve bölgeyi kan gölüne çevirecek askerler devşirilmeye çalışılmaktadır.

Kendi oluşturdukları IŞİD gibi örgütleri bahane ederek Müslümanların üzerine ölüm yağdırılacak, Türkiye başta olmak üzere bölge ülkeleri de bu cinayetlere ortak edilecektir. On yıllardır coğrafyamızda özgürlük getirme aldatmacası altında milyonlarca insanın ölümüne sebep olanların terör bahanesi ile yeniden özgürlük getirme istekleri bizleri derin bir endişeye sevk etmektedir. Orta doğu olarak adlandırılan bölgede cereyan eden olayların baş müsebbibi yine batılı emperyalistlerdir. Buradan batılı emperyalistlere seslenerek diyoruz ki; Terör olarak lanse ettiğiniz olaylar sizlerin yaptıkları yanında okyanustaki damla mesabesindedir. Bugün dünyanın dört bir yanında öldürülen her bir mazlumun kanında sizlerin parmak izleri mevcuttur. İddialı söylemler ardında kurduğunuz madde perest dünya insan soyunun devamı önündeki en büyük tehlike olarak durmaktadır. Bugün ellerinizde bulunduruyor olduğunuz nesnel güç yarın sizleri mazlumlara hesap vermekten kurtaramayacaktır. Zulümleri altında boğulup giden zalim dedeleriniz gibi sizlerde tarih sahnesi içerisinde yok olup gideceksiniz.

Bu manada yapılan baskılar neticesinde hükümet tarafından ulusal güvenliğe yönelik terör tehlikesinin önlenmesi adı altında “Irak ve Suriye’ye yönelik sınır ötesi operasyon düzenleme yetkisini içeren” tezkere bugün TBMM’de oylamaya sunulacaktır.

Mısır’da cunta destekçisi oldunuz, eli kanlı Sisi’ye BM’de meşruiyet kazandırdınız, Suriye’de 200 bin insanın ölmesi hiç umurunuzda olmadı. Ama Suriye’deki kimyasal silahlar İsrail’e karşı kullanılır diye dünyanı ayağa kaldırarak hemen imhasını sağladınız.

Haçlı ordusu (koalisyon güçleri) dünyanın neresine adım atmışsa zulüm, tecavüz, etnik ve dini ayrımcılık hat safhaya çıkmıştır.

Rabbimizin ayeti bizlere şöyle sesleniyor. Onlara: Yeryüzünde fesat çıkartmayın denildiğinde: biz sadece ıslah edicileriz derler.

Teskere için hazırlanan taslak metinde geçen “Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerektiği takdirde sınır ötesi harekât ve müdahalede bulunmak üzere yabancı ülkelere gönderilmesi ve aynı amaçlara yönelik olmak üzere yabancı silahlı kuvvetlerin Türkiye’de bulunması.” maddesi bizleri derin bir endişeye sevk etmektedir.

Ayrıca yine aynı taslak metinin Bakanlar Kurulu prensip kararında yer alan ve genel bir ifade ile terörist unsurlar olarak adlandırılan yapıların muallaklığı bu teskerenin ABD öncülüğünde oluşturulan koalisyon tartışmaları ile gündeme taşınması sebebi ile soru işaretlerini artırmaktadır. ABD yapmış olduğu terör tanımıyla ortaya koymuştur ki; özelde Suriye’de genelde ise tüm yeryüzünde baskı ve dayatmalara karşı çıkan İslami kimlikli her bir şahıs teröristtir. Koalisyon ortaklarının yapacağı hava saldırında İslami gruplar hedef alınacaktır ki bu İslami grupların IŞİD’le hiçbir alakaları yoktur. Bu güne kadar Suriye’de kendi kukla muhalefetini oluşturamamalarını da unutmamak gerekir.

Buradan başta hükümet yetkilileri olmak üzere tüm TBMM üyelerine seslenerek diyoruz ki; tarihi bir ana şahitlik etmektesiniz. Alacağınız kararla tarih sayfalarına ve mazlum vicdanlara ya işbirlikçi eli kanlı katiller ya da izzetli ve onurlu şahıslar olarak geçeceksiniz. Vereceğiniz kabul oyu ile 100 yıl sonra yeniden batılı emperyalist çetelerin kirli çizmeleri ile bu toprakları kirletmelerine ve coğrafyamızda milyonlarca mazlumun kanını akıtmalarına sebebiyet vereceksiniz.

Bu şuur altında oylamaya katılacak milletvekillerinden dünyanın en acımasız terör şebekesi olan ABD’ye bu ülkenin evlatlarını taşeron yapabilecek bu oylamada ret oyu vermelerini belirterek diyoruz ki emperyalistlerin paralı lejyoneri asla olmayacağız.

Son olarak ne IŞİD, ne Amerika, ne Batılılar!

Müslümanların oluşturacağı birlik ve çözüm yolları."

İHH Ankara

...................................................................................... Haber Burada ......................................................................................
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Şahıslara yönelik ağır itham, küfür ve onur kırıcı ifadelerde bulunanlara İp adresleri üzerinden dava açılacaktır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 31.01.2014 Test Yayın - Haber Burada Net, internet ve teknolojinin doğru kullanılması, en üst düzeyde faydalanılması amacıyla bilgilendirici, öğretici ve eğitici yayınlar yaparak takipçilerini bilinçlendirir. . . Haber Burada | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : haberburadanett@gmail.com | Faks : haberburadanett@gmail.com | Haber Scripti: CM Bilişim