• BIST 78.739
  • Altın 127,004
  • Dolar 3,1105
  • Euro 3,3880
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 8 °C
  • İzmir 15 °C
  • Şanlıurfa 15 °C

Esma ül Hüsna İle Dualar

Esma ül Hüsna İle Dualar
El HAFIZel Hafız: Gözetici, koruyucu, muhafaza eden, koruyup saklayan, yapılan bütün işleri tafsilatıyla saklayıp hıfzeden, her şeyi afet ve belalardan koruyandır.***

Ey yıldızların ışıklarının silineceği, yıldızların kararıp döküleceği zamanın Sahibi olan Allah’ım!
Yıldızların ışıklarının silineceği ve yıldızların bir bir kararıp döküleceği O Gün bizi Rahmetinle kuşat!

Ey, muhafaza eden, koruyup kollayan Allah’ım!
Bizi her türlü şerden muhafaza et!
Yegâne muhafaza eden, koruyup kollayan Sensin Allah’ım!
Dilimizi gıybetten muhafaza et!
İmanımızı, şirkten muhafaza et!
Kalbimizi, kötülüklerden muhafaza et!
Kalbimizi ve aklımızı isyandan muhafaza et!
Şaşırmayan ve unutmayan yalnız sensin Allah’ım!
Şaşırırsak ve unutursak ahdimizi,
Ahdimizi yine Sen Muhafaza et Allah’ım!
****
Ey göklerin ve yerin Sahibi olan Allah’ım!
Ey muhteşem kâinatın Sahibi olan Allah’ım!
Gündüz ve gece bizi tek koruyan Sensin!
Gece ve gündüz
Ve her vakit, Ve her yerde,
Bize koruyucu Meleklerini gönder!
Gece ve gündüz
Ve her vakit Ve her yerde
Senin hukukunu muhafaza edenlerden kıl bizi!
Ve böylece Seni her daim yanında bulanlardan kıl!
****
Ey Rabbim!
Hafız İsminle dua ediyorum Sana;
Sen ki, her şeyi koruyup saklayan ve muhafaza edensin! Umutlarımızı muhafaza et Allah’ım! Rüyalarımızı muhafaza et! Dualarımızı muhafaza et Dergâhında! Dualarımızı kabul et!

***
Ya Hafız! Ya Hafız! Ya Hafız!
Vaadini unutmayan yegâne varlık Sensin Allah’ım! Bizi Lütfunla ve Kereminle vaadini unutmayanlardan kıl! Sen ki her şeyin üzerinde Gözetici ve Koruyucusun Rabbim! Sana gelen yollarda ayaklarımızın kaymasından bizi muhafaza buyur! Bizi bütün azalarını haramdan muhafaza edenlerden kıl Allah’ım! Kalbimizi muhafaza et! Bizi, şeytandan ve şeytanların şerlerinden muhafaza et Allah’ım! Şeytanın tuzaklarından ve günah işlemekten muhafaza et! Sıkılırsak Rabbim ve bunalıp üzüntüye düşersek eğer, Bizi Sana isyan etmekten muhafaza et!
****
Ya Hafız! Ya Hafız! Ya Hafız!
Önümüzden ve arkamızdan, Senin emrinle koruyan Meleklerinden ayırma bizi! Ve bizi Fazl-ı Kereminle nimetlendir! Nimetlerini Senin yolunda sarf edenlerden kıl bizi Rabbim! Nimetlerinin bolluğunda şımartma bizi! Bizi, seni unutmaktan muhafaza et!
****
Ey karanlık gecenin ve aydınlık gündüzün Sahibi olan Allah’ım! Ey mazlumlarla arasına perde çekmeyen Rabbim! Dünyanın herhangi bir yerinde ağladığında bir mazlum, Bir mazlum kederle nale çektiğinde, Bizi mazlumların gözyaşlarına dokunanlardan eyle! Zalimin zulmüne dur diyebilenlerden eyle bizi Allah’ım! Zulme karşı duracak sapasağlam korkusuz bir yürek ver bize! Korkuyu yalnız Sana duyanlardan eyle bizi Allah’ım! Yüreğimizi Kuran’la yıka!
****
Ey bütün ölüleri diriltecek olan Allah’ım! İşte O Gün, o Hesap Günü; “Eyvah bize!” diyenlerden eyleme bizi Rabbim! Sen ki; ölen kimselerin önceden yapıp gönderdiklerini ve bıraktıkları eserlerini yazan ve onları muhafaza edensin. O dirilme gününde Rabbim, Bizim hayırlarımızı muhafaza et! Günahlarımızı ört!
****
Kapkara ve sıkıcı hatıraların gölgesi düşecek gönlümüze O gün elbet. Ve elbet bir gölgeliğe muhtaç olacağız hepimiz O Gün! “Gizli saklı işlediğimiz bütün günahlarımız sayılıp dökülecek” O gün “O Gün, kalplerde gizlenenler açığa çıkacak!” “Yer şiddetli bir zelzeleyle sarsılacak O Gün!” O Gün,” insanlar dağılmış pervane gibi olacaklar!” Dehşetinden bebeklerin saçlarının ağaracağı O Gün, Bizi Arşının gölgesine al Allah’ım! Ey bütün zamanların Sahibi olan Allah’ım! Al bizi Arşının gölgesine! Kalbimiz senin ellerinde, Ellerini kalbimizden çekme Allah’ım!
****
Hafız İsminle dua ediyorum Sana Allah’ım! Sana açılan ellerimi haramdan koru! Sana yönelen kalbimi şirkten koru Allah’ım! Karanlıktan korkan kalbim Işığına muhtaç şimdi! Kalbim, sönmekte olan titrek bir mum alevi gibi! Senin nurundan nasibi olsun, yeşeren otlarla örtülü mezarımın! Vaat ettiğin Kıyamet Saatine dek, Mezarımı nurunla muhafaza et Allah’ım!
****
“Ey Rabbimiz! Şüphesiz biz iman ettik. Öyleyse işlediğimiz günahları bağışla ve bizleri cehennem azabından koru.” (Al-i İmran Suresi 16. Âyet Meali)


Riyazü’s Salihin’den

Lakît İbn-i Sabire (Radıyallahu anh) şöyle dedi: Ben, ey Allah’ın Resulü! Bana abdest almayı anlat dedim. O da: ‘Güzelce abdest al, parmak aralarına suyu ulaştır. Oruçlu olmadığın zaman suyu burnuna iyice çek!’ buyurdu.”
****
Huzeyfe (Radıyallahu anh) şöyle dedi:
“Şüphesiz Nebî sallallahu aleyhi ve sellem bize ipek ve atlastan yapılmış elbise giymeyi, altın ve gümüş kaplardan içmeyi yasakladı ve ‘bunlar dünyada kâfirlerin, ahirette ise sizlerindir’ buyurdu.”

Buhârî ve Müslim’in bir rivayetinde, Huzeyfe (Radıyallahu an) “Ben Resulullah’ı(sallallahu aleyhi ve sellem) ‘saf ipek ve atlas elbise giymeyiniz. Altın ve gümüş kaptan bir şey içmeyiniz. Altın ve gümüş tabaklardan da yemek yemeyiniz’ buyururken işittim” demiştir.

Enes İbn-i Sîrîn şöyle dedi: “Ben, Enes İbn-i Mâlik (Radıyallahu anh) ile birlikte Mecusilerden bir grubun yanında idim. Gümüşten bir kap içinde pelte tatlısı getirildi; Enes onu yemedi. Getiren kişiye, onu başka bir kaba aktarması söylenildi; o da ağaçtan yapılmış bir kaba aktarıp getirdi, Enes de ondan yedi.”

...................................................................................... Haber Burada ......................................................................................
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Şahıslara yönelik ağır itham, küfür ve onur kırıcı ifadelerde bulunanlara İp adresleri üzerinden dava açılacaktır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 31.01.2014 Test Yayın - Haber Burada Net, internet ve teknolojinin doğru kullanılması, en üst düzeyde faydalanılması amacıyla bilgilendirici, öğretici ve eğitici yayınlar yaparak takipçilerini bilinçlendirir. . . Haber Burada | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : haberburadanett@gmail.com | Faks : haberburadanett@gmail.com | Haber Scripti: CM Bilişim