Erdoğan’dan Müslüman Liderlere İcraat Çağrısı

Erdoğan'dan Müslüman Liderlere İcraat Çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 123 Ülkeden 215 Müslüman Temsilciye İcraat Uyarısı yaptı..

16 Nisan 2018 - 19:24 - Güncelleme: 17 Nisan 2018 - 01:06

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye’de ilk defa düzenlenen Dünya Müslüman Azınlıklar Zirvesine katıldı.

Zirvede konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, farklı memleketlerden on binlerce kilometre uzaklıktan ülkemize gelen katılımcıları, kültür şehri İstanbulda ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Erdoğan, bu toplantıda birçok işbirliği için imkanların değerlendirileceğini, kardeşliğin tesis edileceğini, istişarelerin, eleştirilerin, sorunların konuşulup çözüm yollarının tespit edileceğini ifade etti.

Haracanan Mesainin Baoşa Gitmemesi Vurgusu

Erdoğan zirvede alınacak kararların hayata geçirilmesi noktasında herkesi göreve davet ederek harcanan mesainin boşa gitmemesini istedi.

Erdoğan, “dört gün boyunca burada yapılacak istişarelerin, tenkid ve tekliflerin, ülkelerimiz ve alem-i islam için hayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Sözlerimin hemen başında özellikle bir hususu ifade etmekte fayda görüyorum. Meselelerin ve problemlerle ilgili çözüm yollarının tespiti elbette çok değerlidir fakat alınan kararların kuvveden fiile geçirilmesi çok daha önemlidir. Yoksa verilen bunca emek harcanan onca mesai eksik kalacaktır, yarım kalacaktır. dedi.

Kaynak: Haber Burada

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..