• BIST 79.433
  • Altın 125,756
  • Dolar 3,0719
  • Euro 3,3449
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara -1 °C
  • İzmir 13 °C
  • Şanlıurfa 12 °C

Erbakan: "Küfür bir merkezden yönetilir!

Erbakan: "Küfür bir merkezden yönetilir!
Haber Burada Özel İçerik

Ülkemiz ve islam coğrafyasının etrafını saran ateş çemberini aşabilmenin yollarını bize açıklayan Prof. Dr. Necmeddin Erbakan'ın "İslam Birliği D-8" Kardeşlik Projesi şimdi her zamankinden daha fazla önem arzediyor.

Merhum Prof. Dr. Necmeddin Erbakan’ın İran’ın başkenti Tahran’da Statejik Araştırmalar Merkezi’nde yaptığı o tarihi konuşma.

“Burası Stratejik Araştırmalar Merkezidir. Zamanımız çok kısıtlı olduğundan dolayı hemen konuya giriyorum.

Bildiğiniz gibi yeryüzünde Allah’a şükür 1,5 Milyar Müslüman mevcuttur. Ve bu Hakk’ı temsil etmektedir. Bizim Amentü’müz altı maddedir; Biz Elhamdulillah Allah’a inanıyoruz, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, öldükten sonra dirileceğimize, hayır ve şer’in Allah’tan olduğuna ve hesap gününe inanıyoruz. Altı şeye inandığımızı söylediğimiz halde sayarken yedi şeyden bahsediyoruz. Bunun sebebi; imanın temeli, asıl önemli kısmı ahirete iman’dır. Onun için hem “Yevme’l Ahiri”, hem de “Vel Ba’su baedel mevt” diyoruz. İmanın mühim kısmı ahirete iman olduğu için ondan iki defa bahsediyoruz.

Allah bizi imanımızdan ayırmasın. İslam’sız saadet olmaz. Kim söylüyor bunu? Cenabı Allah Kuran-ı Kerim’de buyuruyor. Kuran-ı Kerim 23 senede nazil oldu, en son veda hutbesinde okuduğu üç tane Ayet-i Kerime ile tamamlandı. Bu ayeti kerimelerle Cenab-ı Hakk son tebliğ olarak bize ne buyuruyor? “Bugün dininizi kemale erdirdim.” Niçin? Çünkü Kuran-ı Kerim tamamlandı. Sizin için ne lazımsa hepsini bildirdim, Hiç noksan bırakmadım. Kemale ermekten maksat budur.

İkinci Ayeti Kerime’de ne buyuruyor? “Böylece nimetlerimi tamamladım.” Biz sizi insan olarak yarattık, nebatlardan hayvanlardan üstün kıldık. Size dört tane meziyet verdik. Siz doğru ile yanlışı ayırabilirsiniz. İyi ile kötü, güzel ile çirkini ayırabilirsiniz, faydalı ile zararlıyı ayırabilirsiniz, zulüm ile adaleti ayırabilirsiniz. Bunu hayvanlar ve nebatlar yapamaz. Ancak siz Eşref-i Mahlukat’sınız, meleklerden de üstünsünüz. Nasıl oluyor da meleklerden üstün oluyoruz? Melekler Cenab-ı Hakk’ın emrini yerine getirirler. Bir bakıma robot gibidirler. İnsana ise irade-i cüziye verilmiştir. “Ey kulum sana doğru ile yanlışı ayırma kabiliyeti veriyorum. Doğruyu ve yanlışı ayır. Ama sonra seni serbest bırakıyorum. İstersen doğruya hizmet eder, iyi insan olur, Benim rızamı kazanır cennete gidersin.İstersen şerre hizmet eder, cezanı çekersin.” İnsanı şereflendirmek için Cenabı Hakk böyle yaratmıştır.

Yeryüzünde 6 Milyar insan var ve 1,5 Milyarı Müslümandır. Geriye kalanlar çeşit çeşit dinlere, ırklara mensuptur. Hadis-i Şerif’te “El İslamu Ümmeten Vahide” buyurulmuştur. Ve aynı şekilde “El Küfrü Milletün Vahide” buyurulmuştur. Kardeşimizin buyurduğu gibi bunun manası “Küfür bir merkezden idare edilir.” Bu merkez neresidir? Dünya Siyonizmi’dir.

İslam’ın amentüsünü konuştuk. Siyonizm’in amentüsü nedir? Siyonizm 5767 sene önce Mısır’da yaşayan Beni İsrail’in arasında Kabala adlı bir adamın yazdığı kitaba dayanmaktadır. Ben-i İsrail hak kitap olarak Hz. Musa’ya gönderilen Tevrat’ı tahrif edip Kabala’yı onun yerine koydular. İster Kabala’ya, ister Tevrat’a bakın Siyonizm’in amentüsünün dört madde olduğunu görürsünüz.

1.     Bölümün Sonu…

1. Bölüm İçin TIKLAYINIZ>>>

2. Bölüm İçin TIKLAYINIZ>>>

3. Bölüm İçin TIKLAYINIZ>>>

 

 

BENZER YAZILAR:

Kaostan Çıkışın Yolu ya da Çok Acil TÜRKİYE-İRAN- MISIR BİRLİĞİ

Gelin bu oyunu bozalım!

Etiketler:
...................................................................................... Haber Burada ......................................................................................
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Şahıslara yönelik ağır itham, küfür ve onur kırıcı ifadelerde bulunanlara İp adresleri üzerinden dava açılacaktır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 31.01.2014 Test Yayın - Haber Burada Net, internet ve teknolojinin doğru kullanılması, en üst düzeyde faydalanılması amacıyla bilgilendirici, öğretici ve eğitici yayınlar yaparak takipçilerini bilinçlendirir. . . Haber Burada | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : haberburadanett@gmail.com | Faks : haberburadanett@gmail.com | Haber Scripti: CM Bilişim