• BIST 79.398
  • Altın 125,520
  • Dolar 3,0865
  • Euro 3,3676
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 4 °C
  • İzmir 16 °C
  • Şanlıurfa 7 °C

Bu Belediye Büyükşehir Gibi Çalışıyor

Bu Belediye Büyükşehir Gibi Çalışıyor
Çorum'un Alaca Belediyesi tam bir büyükşehir belediyesi kapasitesinde çalışıyor. 22 bin nüfuslu ilçede yapılan yatırımlar dudak uçuklatacak türden...

Alaca Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, AK Parti Kadın Kolları’nın düzenlediği programda bir konuşma yaptı. Başkan Eyvaz, sözlerine kadın kollarına yoğun katılımlarından dolayı teşekkür ederken, çalışmalar hakkında da bilgiler verdi.

Konuşmasında ilk olarak kadınlara seslenen Başkan Eyvaz, “Başbakanımız diyor ki: Bir evde kadın huzurluysa o ev huzurludur, bir ilçedeki kadınlar mutluysa o ilçe mutludur. Onun için kadınların taleplerine önem verin hizmetlerinizde kadınları merkez alın diyor.

Onun için biz önce parklardan başladık sırasıyla Günhan Parkını, Yıldızhanda Ahmet Çağlar parkını, Özhan Parkını,  Cengizhan Ayhan Parkını, atıl durumdaki parkların tamamını düzenledik artık Alaca’nın büyük şehirlerdeki parklar gibi parkları oldu. Oyun grupları,  Açık alan spor aletleri, yürüyüş parkurları, petunyalar, lenekşeler laleler ile donattık. Alaca’da artık kadınlar evlere mahkum değil artık Alaca’nın kadınlarının buluşacakları vakit geçirecekleri parkları, yeşil alanları var” diye konuştu.

“ONLARIN 10 YILDA YAPTIKLARININ

DAHA FAZLASINI BİZ 5 YILDA YAPTIK”

“Belediyecilik bizim işimiz” diyen Muhammet Eyvaz, AK belediyecilik ile birlikte ilçenin büyük bir değişim geçirdiğine dikkat çekti.

Başkan Eyvaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizden evvel Çorum’un diğer ilçelerinde TOKİ vardı bizde yoktu, diğer ilçelerde yüksekokul vardı bizde yoktu,  çünkü oralarda AK Parti belediyesi vardı, Alaca’da yoktu. Sizlerin sayesinde, sizlerin gayret ve desteklerinizle Alaca Ak Parti belediyeciliği ile tanıştı. Bizde başbakanımızın dediği gibi belediyecilik bizim işimiz deyip kolları sıvadık. Maketini bile yapamazsınız dedikleri TOKİ konutlarını yaptık bitirdik bu ay teslimini yapacağız. Eski Belediye binasının tadilatını yaptık ve orada Alaca Meslek Yüksekokulu’nu açtık. Buna da inanmıyorlardı.

100 yataklı yeni hastaneyi Avrupa Birliği Bakanımız ve Milletvekillerimiz ile sizlerle hizmete açtık. Anadolu Öğretmen Lisesini açtık ayrıca okul binası, öğretmen lojmanı ve 200 kişilik yurdu ile tam bir kampüs oluşturduk.

Sebze pazarının üstünü kapattık zeminini yeniden yaptık. Alaca deresini ıslah ettik çevre düzenlemesini yapmaya başladık. Alaca İlçe Stadını FİFA standartlarında yaptık. Şehit Nedim Tuğaltay Lisesi’nin bahçesine Kapalı Spor Salonu, halı saha ve kız yurdu yaptık.

Yozgat Alaca arası duble yol tamamlandı çevre yolu bitti, sıcak asfalt çalışmaları yaptık, kilittaşı çalışmaları yaptık. Onların on yılda yaptıklarından daha fazlasını biz yaptık.

Koçhisar Barajını yaptık bitirdik inşallah yaz sonuna bitirmiş olacağız. Alaca artık hem arıtılmış su içecek, hem de 100 yıllık su sorununu halletmiş olacak. Sosyal Güvenlik Kurumu Şubesini Alaca’ya kazandırdık. Mezarlıkları yeniden düzenledik, taziye yerlerini, Anfi sistemlerini yaptık.

Alaca Belediyesi hizmet binasını yeniden yaptık, eski camiyi restore ettirdik, Sakarya İlköğretim’in oraya üst geçit yaptık, hayvan barınağı yaptık, doğalgazın ihalesini 22 Ocak tarihinde yaptık.  Bu güne kadar doğalgaz işine abonesine hiç destek olmadılar ama şimdi doğalgaz bizim zamanımızda da gelir diyorlarmış. Gelmez diyorlardı, artık onlar bile inandı.

Altyapı çalışmaları sosyal faaliyetler yaptık Ramazan Sokağı kurduk, Nihat Hatiboğlu’nu getirdik, ilahi koroları, tiyatrolar getirdik.  Başbakanımızı, Cumhurbaşkanımızı, Bakanlarımızı, Melih Gökçek’i Alaca'ya getirdik.

Biz bunların hepsini beş yıla sığdırdık. Gece demedik gündüz demedik, çalıştık. Ankara ile Alaca arasında mekik dokuduk ve bu hizmetleri Alaca'ya kazandırdık.

Onlar bizden önceki on yılda ne yaptılar. Onlar bizim yaptığımız bu işlerin hiçbirine Belediyenin görevi değil diye el bile atmadılar. Yıllar yılı Alaca’yı hizmetten mahrum ettiler. Şimdi ise eğer biz kazansaydık bizde yapacaktık diyorlar.

“ONLAR HİZMETE DEĞİL, KOLTUĞA HEVESLİLER”

Siz Alaca’nın dününü de biliyorsunuz bugününü de görüyorsunuz. Geçen seçimde olmayan hizmetleri, yapacaklarımızı konuşuyorduk artık bu seçimde hizmetlerimizle konuşuyoruz. Biz sustuğumuz zaman hizmetlerimiz konuşuyor.

MHP kazansaydı TOKİ’si olmayan bir Alaca olacaktı, Yüksekokulu olmayan bir Alaca olacaktı, MHP olsaydı içme suyu arıtma tesisi olmayan bir Alaca olacaktı, Alaca’nın yeni belediye binası olmayacaktı, şehir stadı olmayacaktı, Ayhan Cengizhan Parkı, Günhan Parkı, yaptığımız parklar olmayacaktı.

Bunlar bir hırsla hareket ediyorlar, kin ve nefretle hareket ediyorlar. Bunlar hizmete değil koltuğa hevesliler. Ama bizler siz hanım kardeşlerim hizmete hevesliyiz.

“PROJE ÜRETMEYE, ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Evet, biz bu saydıklarımızı yaptık hatta fazlasını yaptık, ancak yeni dönem için yeni projeler de yaptık biz hızımızı kesmeden çalışıyoruz.

Gençlik Merkezi ve Yüzme Havuzu Projemiz var. Burada gençlerimiz spor yapacaklar aynı zamanda etüd merkezlerinde ders çalışacaklar. Çeşitli kurslara katılabilecekler. Kütüphanesi olacak. Çocukları kötü alışkanlıklardan kurtaracağız.

Sizler için bir Aile Yaşam Merkezi projemiz var. Burayı sizlerin hizmetine vereceğiz. Sizin için buraya airobik merkezi kuracağız. Meslek edindirme kursları ve hobi kursları açacağız. Orası sizin hizmetinizde olacak.

Alaca’ya yeni bir İmam Hatip Lisesi açıyoruz. Yeni bir hükümet konağı yapacağız. Doğalgazla beraber tüm elektrik hatlarını yer altına alacağız. Aspes su borularını değiştireceğiz. Kaldırımları yenileyeceğiz. Hayvan Pazarının üstünü kapatacağız. Belediye makina parkını kum eleme tesisine taşıyacağız. Yeni itfaiye ve Park Bahçeler Müdürlüğü kuracağız.

Baharda diktiğimiz çiçekleri artık Belediye serasında üreteceğiz. Cumhuriyet Meydanında yeni bir düzenleme yapacağız. Sivritepe de bir park projemiz var. TOKİ ikinci Etap Projemiz olacak.

İkinci bir Yüksek Okul olarak Sağlık Meslek Yüksek Okulu açıyoruz. Alaca’nın Sağlık Ocaklarını Yenileyeceğiz. Çevre Yoluna Köprülü Kavşak Yaptıracağız. Belediye Nikah Salonu Projemiz var.

Mahallelere mini semt sahaları yapacağız. İbrahim Köyü Göletine Çevre Düzenlemesi ve Mesire Alanı Projemiz var. Koçhisar Barajı Sulama Kanalları Projesi de önümüzdeki dönemde bitirilecek.

Kıymetli kardeşlerim biz ilçemize çok güzel işler yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Bu işlerin hepsinde sizlerin samimiyeti ve gayretleri var. Biliyorsunuz bu seçimlerde özellikle başbakanımızı hedef alıyorlar. Onu yıpratmak için olmadık hilelere oyunlara iftiralara başvuruyorlar. Onun için bu seçim diğerlerinden daha önemli. Ak Partinin oylarını yükseltmek için sizlerin dualarına desteklerine ve gayretlerine daha çok ihtiyacımız var.”

Devlet Hastanesi’ne görkemli açılış

100 Yataklı Alaca Devlet Hastanesi’nin açılışı Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla büyük bir coşku içerisinde yapıldı.

Dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen açılışa AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yanı sıra Vali Sabri Başköy, Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, TBMM İdari Amiri ve Çorum Milletvekili Salim Uslu, Cahit Bağcı, Murat Yıldırım, AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, Alaca Kaymakamı Ayhan Yazgan, Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, AK Parti İlçe Başkanı Ümit Tokgöz ve daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hastanenin açılışında ilk olarak Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı Turgay Happani konuşma yaptı. Happani, konuşmasında hastane hakkında bilgiler verirdi.

33 Milyon TL’lik yatırım”

Happani, hastanenin 33 Milyon TL’ye malolduğunu belirterek şu açıklamaları yaptı: “Yeni hastanemizin toplam arsa alanı 30 bin metrekaredir. Toplam kapalı alanımız 24 bin metrekaredir. Hasta yatak sayısı 100 olup, yatak başına düşen kapalı alanımız 200 metrekarenin üzerindedir.

54 adet hasta odası bulunmakta, bunun 14 tanesi tek kişilik, tek kişilik odaların da 6 tanesi süit odadır. 40 tane çift kişilik odamız, bunlardan 6 tanesi engelli vatandaşlarımızın kullanabileceği şekilde dizayn edilmiş, hasta odalarımızın hepsi nitelikli oda olup, odalarımızın hepsinde duş, tuvalet, LED ekran televizyon, telefon, buz dolabı ve kablosuz internet bulunmaktadır.

Hastanemizde 4 adet modern ameliyat hane ile 9 adet yataklı yoğun bakım ünitesi bulunacak, sitebilizasyon ünitesi, labaratuarlarımız ve yoğun bakımlarımız son teknolojik cihazlarla donatılmıştır. Yine hastanemizde 10 cihazlı diyaliz merkezimiz ile 5 ünite ağız diş sağlığı polikliniğimiz siz değerli halkımıza hizmet verecektir.

Ayrıca 24 adet banyo odamız ile uzman hekimlerimiz hastalarımıza poliklinik hizmeti sunacaktır. Bu polikliniklerimizden de biri engelli polikliniği olarak hazırlanmıştır. Yeni hastanemizin hizmete girmesiyle birlikte daha önceki hastanemiz D grubu hastane olup, 4 ana branşta 4 uzman hekimle hizmet vermekteyken şimdi yeni hastanemiz C grubu hastane statüsüne çevrilmiş ve 19 branşta 23 uzman hekim ile siz değerli hemşehrilerimize hizmet verecek 174 sağlık personeli görev yapmakta iken kısa zamanda personel sayımız 270’in üzerine çıkacaktır. Hastanemizin toplam maliyeti inşaat maliyeti 30 milyon TL’dir.

Ayrıca tefrişatta 3 milyon TL olmak üzere toplam 33 Milyon TL’ye malolmuştur. Hastanemizin hızlı bir şekilde yapılmasında önemli katkıları olan Sağlık Bakan Yardımcımız Agah Kafkas Bey’e teşekkür ediyorum. Ayrıca emeği geçen tüm büyüklerimize ve desteklerinden dolayı belediye başkanımız Muhammet Eyvaz Bey’e teşekkür ediyorum.”

“BU BİR EKİP İŞİ”

Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, her alanda olduğu gibi sağlık alanında da Alaca’nın hastaneyle birlikte büyük bir atılım gerçekleştirdiğini belirtti.

Eyvaz, “Geçtiğimiz seçimlerde projelerimizi oluştururken ekip ruhuyla çalıştık. Bugün burada 100 yataklı hastanemizin açılışını yapıyoruz. Bu ekibin sadece hastanede değil, yüksekokulda, TOKİ’de, arıtma tesisinde, Koçhisar barajında, çevre yolunun yapımında emekleri var. Hastanenin yapım süreci içinde bizlere büyük destekler veren sayın bakanlarımıza, milletvekillerimize ve partililerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Kafkas müjdeleri ardı ardına verdi

100 Yataklı Alaca Devlet Hastanesi’nin açılışında konuşan Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, hastanede 20’nin üzerinde uzman doktor olacağını belirterek, birde yeni ambulans müjdesi verdi.

Agah Kafkas, konuşmasında şunları söyledi: “Bu hastane büyük sıkıntılar yaşadı. Birçok kez yeniden ihaleye çıkıldı ve birçok müteahhit yarım bırakıp gitti, iflas edenler oldu. Ancak yılmadık ve hızlı bir şekilde yapmaya devam ettik. Sonunda Allah bize buranın açılışını yapmayı nasip etti. Şimdiki firma yetkililerine teşekkür ediyorum.

Zamanında işi bitirdi ve hastaneyi açılışa hazırladı. Buranın geç tamamlanmasından hayırlı bir iş daha çıktı. Buradan birde Alaca Sağlık Meslek Yüksekokulu çıktı. Çorum Hitit Üniversitesi’ne bağlı olarak 3 tane bölümle açılacak, daha sonra bölüm sayıları artarak Sağlık Meslek Yüksekokulu da hayırlı olsun.

Şimdi hemen şurada Sinpaş tarafından Meslek Yüksekokulu kampüsü yapılıyor. Burayı oraya entegre ederek Alaca’mıza güzel hizmetler vereceğiz inşallah. Alaca’da bugüne kadar hastanemiz küçük olduğu için Alaca’nın büyüklüğüne uygun bir hastanemiz olmadığı için size ancak 4 tane uzman verebiliyorduk. Ama şimdi Allah nasip ederse 20’nin üstünde uzman doktor olacak.

Allah’a hamdolsun 5 yılda Muhammet başkanla ne söz verdiyse hepsi birer birer hizmete geçti. Bende sizler gibi kendisiyle gurur duyuyorum. Muhammet Eyvaz başkan bizim başımızı hiç öne eğmedi kendisini kutluyorum. Bugün tarihin önemli bir anındayız. 10 yıl önce bu kervan yola çıktığında 2 şey söyledik.

Biz kimsesizlerin kimi olacağız dedik ve Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak dedik. Allaha hamdolsun ki adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan hiç başımızı öne eğdirmedi ve nağmerde muhtaç etmedi.

Bu millet Erdoğan ile Türk siyasetini temize çekti ve rahata erdi. Siyasetin ölçüsünü değiştirdik. Artık Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra siyasetin ölçüsü değişti. Her bir alanda hizmetin mislisiyle fazlasını yaptık. Yolları görüyoruz duble yollardan geldik. Cumhuriyet tarihinde yapılan yolun üç katını yaptık. Bu rakamı hayatın bütün alanına yayabiliriz. Ancak ben bir örnek vereceğim. Türkiye’de 2002 yılında 600 tane ambulans vardı. Bunların markaları, modelleri farklıydı. Ancak bir tek ortak özellikleri vardı tekerlekleri kabaktı, mazot depoları da boştu. Mazot koyacak paran varsa senide taşırlardı.

Alaca’ya yeni ambulans müjdesi

Allaha şükürler olsun ki bugün 3600 ambulansımız var. Yarın (bugün) Alaca’mıza sıfır bir ambulans daha veriyoruz. Hava ambulansımız var. Uçak, helikopter, kar paleti ambulansımız var. Dünyada en büyük medikal sağlık kurtarma ekibine sahibiz. Eskiden devlet depremin altında kalıyordu. Şimdi Van’da bütün Dünyaya örnek oldu.

Alacadaki bütün sağlık altyapısını değiştiriyoruz. Eski sağlık ocağımızın yerine 3 katlı bir toplum sağlığı merkezi, ilçe müdürlüğü ve 112 acil servis istasyonu yapacağız. Selçuklu mimarisinde çok şık bir bina olacak. Ayrıca yine aile sağlığı merkezlerimizin eski binalarını yıktık. Onların da yerine Selçuklu mimarisinde yeni binalar yapacağız. Alacamıza hayırlı olsun.”

“AK Parti’yle birlikte Alaca’ya 764 Milyon’luk yatırım yapıldı”

TBMM İdari Amiri ve Çorum Milletvekili Salim Uslu, AK Parti döneminde Alaca’ya 764 Milyon 420 bin 216 TL yatırım yapıldığını ifade etti.

100 yataklı Alaca Devlet Hastanesi’nin açılışında konuşma yapan Uslu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Açılışını yaptığımız hastane sayesinde birçok kardeşimiz alaca dışına gitmekten kurtulmuş olacak. Hizmetler hastaneyle sınırlı kalmayacak. Burada yeni merkezler yapılacak.

Hastanemizin ardından sosyal hizmetler merkezimiz alacaya açılmış olacak. Yapılan çevre yollarımız bitmek üzere. Bununla ilgili beton sati kaplama ihaleleri önümüzdeki günlerde tamamlanmış olacak. Yine çok sık kazaların olduğu Zile-Yozgat yolu bağlantısında köprülü kavşak yapılacak ve tabi en önemlisi müracaat edip bir türlü gelmez dediğimiz yani nerdeyse yılan hikayesine dönen doğalgaz ile ilgili süreci hızlandırmış bulunuyoruz. Yakın zamanda proje ihalesi yapıldı.

7 ay içinde proje tamamlanacak ve burada inşallah bizde konforlu bir yakıt ve yaşam imkanına kavuşmuş olacağız. Toki’de kura çekilişleri yapıldı. Şimdi talep var ikinci etabı tamamlamış olacağız.

Yine DSİ’nin 12 milyon TL harcayarak yapmış olduğu Alaca Koçhisar su isale hattı ve arıtma tesisimiz kısa zamanda hizmete girmiş olacak. Bütün bunlardan sonra Ak Parti hükümeti döneminde Alaca’ya yapılan yatırımların toplamı 764 milyon 420 bin 216 TL’dir.

Koçhisar sulama tesisimiz biterse 12 kilometre uzunluğunda 16 kilometre genişliğinde sulu tarım yapma imkanımız olacak. Yüksekokul, sağlık meslek yüksekokulu yeni bölümlerle beraber yaklaşık 8-9 bölüm öğrencilerin gelmesiyle birlikte Alaca’da eğitim alanında ciddi bir hamle yapılmış olacak.

Gerek alacanın, gerek çorumun gerekse Türkiye’nin yatırımların hızlanmış olması, kalkınmanın hızlanmış olması aslında istikrarlı bir Türkiye ile mümkündür. Hem ekonomik kalkınma, hem de sosyal gelişme eş zamanlı yürütülüyor. Bunu sağlayan bir hükümetimiz var. Ama ne yazık ki bu hükümete boyun eğdiremeyenler Türkiye’nin önünü kesmeye çalışanlar şuanda birlik oldular. İstikrarımız bozulsun diye uğraşıyorlar.

Değerli arkadaşlar bu yatırımlar merkezi hükümette buradaki yerel yönetimlerin uyumlu, ahenkli çalışmasıyla mümkün olabilmiştir. Bakın şu alacanın aldığı hizmetleri başka ilçeler alamadılar. Niçin biliyormusunuz? Mesela Mecitözü belediyesi doğalgazla ilgili işbirliği yapmadığı için, TOKİ konusunda ihtiyaç duyulan yerden yer vermediği için orada bu hizmetler yapılamadı.

Ama belediye ile yerel yönetimle merkezi hükümet aynı partiden, aynı anlayıştan, aynı heyecandan olunca hizmetler ardı ardına gelmeye başladı. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Alaca’nın yanlış yapmayacağını, yeniden Muhammet Eyvaz’a görev vereceğini düşünüyor, inanıyorum ve sizlere güveniyorum. Bu seçimler sadece mazbata prosedürünü yerine getirilmesinden ibarettir, sandığa gideceğiz oyumuzu vereceğiz. Muhammet Eyvaz kardeşimize yeniden mazbatasını vereceğiz. Bu kadar mı? Hayır, bu kadar değil. Hiçbir seçimde olmadığı kadar bu seçimler mahalli seçimin ötesinde başka bir anlam ifade ediyor.

Bu seçimler adeta bir referanduma dönüştü. 30 Mart’ta biz yeniden referandum yapacağız. Tayyip Erdoğan liderliğinde bir Türkiye mi istiyoruz, yoksa geçmiş yıllarda olduğu gibi sandalye kavgası veren, benlik kavgası veren, egosunu tatmin etmek isteyen insanlara ve siyasi hareketlere ufuksuz birbirinin ayıbını ve defosunu arayan kısır çekişmeleri mi görmek istiyoruz.

Bunun oylamasını yapacağız. Eğer kısır çekişmelerin partisi olalım, kısır çekişmelerin türkiyesi olalım diyorsak biz o yarışta olmayız. Biz bu anlayışta olmayız. O politikayı sürdürmeyiz, millette o politikayı artık elinin tersiyle itti ve çöp kutusuna attı. Biz güçlü, gelişmiş, saygın ve oyun kurucu Türkiye istiyoruz diyenler AK Parti’yi 30 Mart’ta yeniden iktidar yapacaktır. Etrafımızda oynanan bunca oyunlara karşı Türkiye’nin dimdik ve istikrarlı bir şekilde ayakta durmasını sağlayacaklar.

“Eyvaz, 5 yılda Alaca’ya çok güzel hizmetler yaptı”

Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 100 Yataklı Alaca Devlet Hastanesi’nin açılışında yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz’ı çalışmalarından dolayı kutladı.

Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz’ın 5 yılda Alaca’ya çok güzel hizmetler yaptığını dile getiren Bakan Çavuoğlu, “Milletvekillerimizle birlikte, bakan yardımcılarımızla birlikte uyum içinde çalışarak Alaca’ya müthiş hizmetler yapıyorlar. Yapmaya da devam edeceklerdir. 30 Mart’ta Muhammet Eyvaz başkanla tekrar yola devam diyeceğinizden kuşkum yok” dedi.

Alaca’nın mutluluğunu paylaşmaktan onur duyduğunu anlatan Bakan Çavuşoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çorum ve Alaca başbakanımızı hiçbir zaman yalnız bırakmamıştır. Başbakanımız Çorum’a ve Alaca’ya ayrı bir önem vermiştir.

Başbakanımızda Çorum’u, Alaca’yı yalnız bırakmamıştır. Hepimiz Alaca’ya hizmet etmek için gece gündüz çalışıyoruz. Başbakanımız sizin için çalışıyor. Çorum son 11 yılda hak ettiği hizmetleri almaya başladı. Unutulmuş bir Çorum vardı. Ama bugün Çorum’un üniversitesi var.

Şehir hastanemiz oluyor. Alaca’nın 100 yataklı çok özel hastanesi var. En büyük sulama projesini Alaca’ya yapıyoruz. Yaklaşık 120 bin hektarlık alanı sulayacak projeyi yapıyoruz. Çorumlular dürüst, kahraman, çalışkan insanlardır. Alaca’ya suyu getirirseniz pancarın, buğdayın daha fazlasını üretir” diye konuştu.

Güçlü Türkiye artık Türkiye’nin her yerinde bu yatırımları yaptığını hatırlatan Bakan Çavuşoğlu, “Yollar, otobanlar, adliyeler, yüksekokulları yapıyoruz. Okullarımızı bilgisayarlarla donatıyoruz. Türkiye’nin ambulans helikopterleri var. Kendi savaş gemilerini, uçağını üreten, insansız hava aracı üreten bir ülke konumunda. Türkiye’nin tabiî ki uçak ambulansları, helikopter ambulansları olacak. Güçlü Türkiye sadece sizlerin sesi değil. Komşu ülkelerinin de yardımına koşuyor.

Türkiye artık itibarlı bir ülke. Türk bayrağı artık saygın bir şekilde dünyanın her yerinde dalgalanıyor. Dünyanın neresinde bir vatandaşımız, soydaşımız varsa gittik orada onları yalnız bırakmadık. Artık boğazın altından tüp geçitler, hava alanları, köprüler yapılıyor. Dünyada hiç kimsenin hayal edemediği projeler yapıyoruz. Ama sevgili kardeşlerim birileri bundan rahatsız ve rahat durmuyorlar. Sizlerin dualarıyla milletimizin desteğiyle hiçbir zaman boyun eğmedik.

Hiçbir zaman milletimizin başını öne eğdirmedik. Milletimizin üstünde hiçbir gücü tanımadık. Bugün oynanan oyunları milletimiz biliyor. Bugün başbakanımıza karşı, ak partiye karşı ve Türkiye’ye karşı oynanan oyunu milletimiz gördü. İnşallah 30 Mart’ta çok çalışkan Muhammet Eyvaz başkanımızı tekrar seçeceğiz.

Eyvaz başkanda daima hizmet, daima millet diyor. Durmak yok diyor. Alacalılar onu seviyor çünkü çalışkan insan. 5 yılda burada çok güzel hizmetleri milletvekilleri, bakan yardımcımızın desteğiyle getirmişsiniz. 30 Mart’ta kasetçilere, şantajcılara en güzel cevabı sandıkta vereceğiz.

Biz milletimizin dışında hiçbir gücü tanımıyoruz diyeceğiz. Allahın izniyle bütün bu hedefleri milletimizle birlikte aşacağız. Darbecilere en büyük darbeyi biz sandıkta vuracağız” ifadelerini kullandı.

...................................................................................... Haber Burada ......................................................................................
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Şahıslara yönelik ağır itham, küfür ve onur kırıcı ifadelerde bulunanlara İp adresleri üzerinden dava açılacaktır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 31.01.2014 Test Yayın - Haber Burada Net, internet ve teknolojinin doğru kullanılması, en üst düzeyde faydalanılması amacıyla bilgilendirici, öğretici ve eğitici yayınlar yaparak takipçilerini bilinçlendirir. . . Haber Burada | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : haberburadanett@gmail.com | Faks : haberburadanett@gmail.com | Haber Scripti: CM Bilişim