250 Bin Şehide 250 Bin Hatim

250 Bin Şehide 250 Bin Hatim

Din gönüllüleri, İmam Hatip ve Kur'an Kursu öğreticilerinden Çanakkale’yi geçilmez kılan şühedaya büyük vefa... 250 bin hatim...

18 Mart 2018 - 16:53 - Güncelleme: 18 Mart 2018 - 17:16

Çanakkale zaferinin 103. Yılında 150 bine yakın din gönüllüsü imam hatip, müezzin kayyım ve kuran kursu öğreticisi aziz şehitlerimiz için 250 bin hatim okudu.

Okunan hatimler Çanakkale şehitliğinde düzenlenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı programda Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından yapılan dua ve binlerce katılımcının amin nidalarıyla bağışladı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş 103. Yılında Çanakkale zaferiyle ilgili resmi sosyal medya hesaplarından "Çanakkale’yi geçilemez kılan imanımızdır" 103. Yılında "Bir Hilal Uğruna Batan Güneşleri" rahmet ve minnetle anıyoruz. Şeklinde mesaj paylaştı.

Her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce organize edilen, Çanakkale şehitleri ve bütün şehitlerimiz için hatim kampanyası ülke genelinde 90 bin cami ve Kur’an kurslarında okundu.

Devlet erkânının ve vatandaşların gece erken saatlerde Çanakkale’ye intikalinin ardından onlarca sivil toplum kuruluşu tarafından düzenlenen programlarda Çanakkale Mahşeri adeta yeniden yaşandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale Otoyolu Kule Temel Betonu ile Kule Kazık Çakım Töreni'ne katıldı.

Kazık çakma törenine Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın yaptığı duayla başlandı.

Kazık Çakma Törenine Başbakan Binali Yıldırım ile eşi Semiha Yıldırım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu da katıldı.

 

Kaynak: Haber Burada

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..